Суарес и Меси наказаха Осасуна

Суарес и Меси донесоха победата. Снимка: getty
Суарес и Меси донесоха победата.

Барселона очаквано победи с 3:0 последния в класирането Осасуна, но не достигна чак толкова лесно до трите точки.

На гостите им отне час време, за да достигне до първото попадения. След като обаче Луис Суарес счупи каръка, Лео Меси добави още два гола, за да оформи крайния резултат.

Барса бе в серия от три поредни равенства, но отново намери верния път.

През първото полувреме играчите на Луис Енрике тотално надиграха съперника, но така и не успяваха да материализират чистите положения, на които излизаха.

След почивката Серхио Леон едва не шокира „каталунците“, но гредата го спря. Това накара Меси и компания да се мобилизират, а в 59-ата минута Луис Суарес даде преднина на своите.

В 72-ата аржентинецът завърши ефективна комбинация и удвои, а пак той в добавеното време се саморазправи с бранителите на Осасуна и покачи на 3:0.