Брилянтен гол на Коутиньо донесе победа на Ливърпул

Гостите ликуваха в края на "Британия стейдиъм".

С късен гол на Фелипе Коутиньо отборът на Ливърпул победи Стоук Сити с 1:0 като гост в мач от първия кръг на английското футболно първенство.

Положенията на "Британия Стейдиъм" на бяха много, въпреки че домакините изглеждаха по-близо до попадението.

В 36-ата минута Мартин Шкъртел трябваше да избива от голлинията на мърсисайдци, а след почивката вратарят Симон Миньоле се намеси добре след опасен удар на Маме Диуф.

Ливърпул се нуждаеше от повече от час, за да стигне до точен удар, а и с оглед на играта не се виждаше как може да стигне до гол, но в 86-ата минута индивидуалното майсторство на Коутиньо се оказа решаващо за успеха.

Бразилският полузащитник свободи пред наказателното поле на домакините и с хубав удар от 25 метра преодоля Джак Бътланд.