Ливърпул е на 1/2-финал за Купата на Лигата | sportcafe.bg

Ливърпул е на 1/2-финал за Купата на Лигата

29.11.2016, 23:40 (обновена 29.11.2016, 23:48)
уудбърн

Уудбърн получи шанс от Юрген Клоп да влезе в последните секунди на шампионатния двубой със Съндърланд през уикенда, а сега се появи на мястото на Кевин Стюарт в 67-та минута

Ливърпул се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата след победа с 2:0 над Лийдс на "Анфийлд роуд". Второто попадение за "червените" отбеляза 17-годишният Бен Уудбърн.

Той получи шанс от Юрген Клоп да влезе в последните секунди на шампионатния двубой със Съндърланд през уикенда, а сега се появи на мястото на Кевин Стюарт в 67-та минута и четвърт час по-късно се разписа във вратата на гостите.

Уудбърн стана най-младият реализатор в официален мач за Ливърпул, изпреварвайки с около три месеца Майкъл Оуен, който изгледа мача от трибуните. В последните години връзката на бившия национал с "Анфийлд" охладня заради преминаването му в Манчестър Юнайтед, но въпреки това Оуен се похвали, че "няма по-добро място, на което да бъде".

Оуен и останалите по трибуните обаче дълго чакаха първия гол.

След 75 минути игра, в които и двата отбора имаха своите шансове, Дивок Ориги най-после изправи на крака феновете на домакините.

Белгийският национал засече перфектно центриране на Александър-Арнолд отдясно и след като бе изпуснат от защитата на ръба на вратарското поле, наниза топката във вратата.

Малко по-късно Уудбърн увеличи преднината на Ливърпул. Младокът бе на точното място в 81-та, завършвайки хубава многоходова акция на мърсисайдци, които подпечатаха мястото си сред последните четири и вече очаква утрешния жребий.

Oще: бен уудбърн  висша лига  купата на лигата  ливърпул  лийдс