Страхотен Мхитарян дари победата на Юнайтед над Тотнъм

Мхитарян бе най-добрият на терена.

Манчестър Юнайтед надигра с 1:0 у дома Тотнъм в много интересен двубой от 15-ия кръг на английското първенство.

Двата тима създадоха много положения, а разликата направи попадение на Хенрик Мхитарян през първото полувреме.

В 29-ата минута Хари Кейн направи грешка в центъра на терена, Андер Ерера се възползва и изведе Мхитарян на голова позиция и арменецът реализира първото си попадение за Юнайтед във Висшата лига и общо второ след трансфера му на "Олд Трафорд" през миналото лято.

Пет минути преди края героят на Манчестър Юнайтед, който бе най-добрият играч на домакините, получи контузия, заради която напусна принудително терена, изнесен на носилка.

В добавеното време, което бе шест минути, двата отбора имаха по една претенция за дузпа, но те не бяха уважени от Робърт Медли.

Тотнъм и Манчестър Юнайтед са съответно пети и шести, като "шпорите" имат три точки повече от днешния си съперник.

В друга неделна среща от този кръг Саутхептън победи с 1:0 у дома новака в елита Мидълзбро. Попадение на Софиан Буфал осем минути след почивката след асистенция на Джеймс Уорд-Праус осигури успеха в полза на домакините.