Испания с голям Иско начело отнесе Италия и гледа към Мондиал 2018

Иско правеше каквото си иска с италианската защита и вкара двата гола преди почивката, които решиха мача Снимка: Getty Images

Испания отнесе Италия с 3:0 в дербито от световните квалификации и вече е много близо до директно класиране на Мондиал 2018.

Два гола на Иско и един на Мората прекършиха италианците на "Бернабеу", а "адзурите" явно ще трябва да минат през баражите по пътя към Световното.

Домакините започнаха по-силно мача и стигнаха до две опасни статични положения на идентични позиции. Първо Серхио Рамос пробва да стреля от фаул, но над вратата, а в 14-ата минута прекия свободен удар изпълни Иско и завъртя топката безупречно над стената - 1:0 за Испания.

В 40-ата минута Иско направи поредния си пробив и беше оставен да отправи много точен нисък удар, а Буфон за втори път беше безпомощен - 2:0.

Италия опита да покаже повече агресия в първите минути след почивката и Де Хеа трябваше да спасява шут на Инсиние. Но испанците отново изравниха играта и нанесоха трети удар. В 77-ата минута Серхио Рамос се включи скоростно при контраатака, проби отдясно и пусна идеален пас към Алваро Мората, който засече от няколко метра за 3:0.

С победата Испания натрупа три точки преднина пред Италия на върха в групата, а до края на квалификациите играе с Лихтенщайн, Албания и Израел и едва ли ще допусне грешки. Италианците едва ли ще изтърват второто място, тъй като са с 4 т. пред Албания.