Ница отново на върха във Франция

Ница записа 12-та си победа за сезона. Снимка: Getty Images
Ница записа 12-та си победа за сезона.

Ница се върна на върха на класирането на френската Лига 1 след класическа победа с 3:0 над Тулуза у дома в последния двубой от 16-ия кръг.

Тимът от Лазурния брят събра 39 точки - с 3 точки аванс пред Монако и с 4 точки преднина пред шампиона Пари Сен Жермен.

След равностойно начало домакините постепенно овладяха контрола върху играта и заслужено поведоха в средата на първото полувреме. В 23-ата минута капитанът Данте с пас от дълбочина изведе Аласан Плеа в дясно в пеналта сам срещу вратаря и нападателят не пропусна.

Само три минути по-късно при подобна ситуация домакините удвоиха. Отново Данте с дълъг пас намери Юнес Беланда зад защита на съперника и мароканският халф с техничен удар от 25 метра прехвърля излезлия напред вратар на съперника Албан Лафон.

Седем минути преди почивката Ница можеше да направи преднината си класическа, но Лафон спаси опасен изстрел от фаул от около 25 метра на Вилан Сиприен.

Тулуза, който е осми с 22 точки, така и не успя да отправи точен удар преди почивката.

Домакините продължиха да контролират мача и стигнаха до трето попадение в 66-ата минута след страхотна комбинация. Беланда копна към границата на пеналта към Плеа, който с глава отклони към непокрития в дясно Жан-Мишел Сери и котдивоарският полузащитник от десетина метра нямаше проблеми да реализира.

Малко преди края резервата Анастасиос Донис можеше да вкара и четвърти гол, но от добра позиция в наказателното поле не успя да преодолее Лафон.