Монако спечели дербито на Лазурния бряг

Бербатов създаде две положения за Монако срещу Ница

Монако спечели дербито на Лазурния бряг във Франция, след като победи с 1:0 Ница н 26-я кръг на Лига 1. Голът падна в 85 минута, а негов автор бе Бернардо Силва, който влезе резерва на мястото на българския нападател Димитър Бербатов.

Победата на Монако е още по-ценна, тъй като тимът игра с 10 човека през второто полувреме на мача, след като Аймен Абденур получи директен червен картон.

Бербатов създаде две опасности за вратата на Ница през първото полувреме - в 38 минута той изведе Матеус Карвальо сам срещу вратата на Ница, но бразилецът стреля слабо и неточна. 3 минути по-късно Бербатов засече от воле центриране отляво, но ударът му беше спасен от вратаря.

След този успех Монако се изкачи на 4-ото място в Лига 1 с актив от 43 точки, а в Топ 3 са Лион с 51 и ПСЖ и Марсилия с по 49.