Гол на Канте съсипа 10 от Юнайтед, Челси е на полуфинал

Моуриньо и Конте си крещят на тъчлинията след изгонването на Ерера Снимка: Getty Images
Моуриньо и Конте си крещят на тъчлинията след изгонването на Ерера
Голмайсторът Канте празнува с Аспиликуета единствения гол в мача, който класира Челси на полуфинал Снимка: Getty Images

В дербито от четвъртфиналите за Купата на Англия Челси победи с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" и се класира на полуфинал за сметка на "червените дяволи".

Канте отбеляза единствения гол през второто полувреме, а гостите играха с човек по-малко още от 35-ата минута, което не им позволи да окажат особена съпротива.

Мачът започна равностойно, с атаки и пред двете врати, но постепенно Челси наложи надмощие. Еден Азар успя да пробие между няколко противникови футболисти и да стреля, но Де Хеа изби с върха на пръстите си. Вратарят направи спасяване и след изстреляния към него удар от последвалия корнер.

В 35-ата минута Азар се измъкна от Андер Ерера и испанецът извърши нарушение срещу него, за което съдията Майкъл Оливър му извади втори жълт картон и го изгони - а от скамейката Жозе Моуриньо прие решението с ехиден смях.

Така Юнайтед остана с 10 души на терена, а проблемът в съдийското решение беше, че първият жълт картон на Ерера в 20-ата минута беше доста пресилен.

Моуриньо веднага направи смяна и вкара Фелайни на мястото на Мхитарян. До края на полувремето "червените дяволи" едва отбиваха атаките на Челси.

Освен това мачът се изнерви, като край тъчлинията също беше горещо - двамата мениджъри Конте и Моуриньо се разкрещяха един на друг и се наложи Майкъл Оливър да отиде при тях да ги укротява.

Нулевото равенство се запази до почивката, но през второто полувреме Челси продължи натиска си и бързо откри резултата.

В 50-ата минута Погба закъсня да покрие Н'Голо Канте пред наказателното поле, Канте спокойно си нагласи топката и с нисък удар в десния ъгъл на Де Хеа направи резултата 1:0 за Челси. "Сините" продължиха да доминират и след гола, но в 59-ата минута Юнайтед имаше златна възможност да изравни.

Давид Луис увисна във въздуха при една дълга топка, Маркъс Рашфорд проби зад гърба му, финтира Гари Кейхил и стреля с левия крак - но право в Тибо Куртоа, който спаси.

В следващите минути Челси имаше няколко възможности да реши мача с втори гол, но с храбри намеси в защита Манчестър Юнайтед някак съхраняваше интригата.

В 81-ата минута Погба стреля с левия крак пред наказателното поле, но шутът мина малко встрани от вратата. Към края Челси вече свали темпото и все пак стигна до нови ситуации. В 91-ата минута резервата Фабрегас отправи удар, който Де Хеа спаси, а това беше и последната интересна ситуация в мача.

Така Юнайтед отпада от надпреварата, а Челси очаква своя съперник на полуфинала.