Юнайтед взе градското дерби, Лукаку с нов гол (видео)

Ромлу Лукаку се разписа във втори пореден двубой за Юнайтед Снимка: Getty Images
Ромлу Лукаку се разписа във втори пореден двубой за Юнайтед

Манчестър Юнайтед спечели градското дерби срещу Сити с 2:0 в първия мач за двата тима от американското издание на приятелския турнир International Champions Cup (ICC).

Новото попълнение на „червените дяволи” Ромелу Лукаку вкара втория си гол за тима, след като преди три дни донесе успеха с 2:1 над Реал Солт Лейк.

Белгийският нападател се възползва от грешно излизане на новия вратар на „гражданите” Едерсон, изпревари го за първа топка и от малък ъгъл успя да открие резултата в 37-ата минута.

Две по-късно Маркъс Рашфорд завърши прекрасна контраатака и с отсечен удар по диагонала отново наказа Едерсон.

И двамата мениджъри използваха почти напълно различни 11-орки в двете полувремена, като единствено Пол Погба и Лукаку изиграха пълни 90 минути за Юнайтед.

В състава на Сити, освен Едерсон, личаха имената на Кайл Уокър и талантите Патрик Робъртс, Филип Фоден и Олууатосин Адарабиойо.

През втората част отново Юнайтед създаде повече опасности пред противниковата врата, а мощен удар на Лукаку от границата на наказателното поле разклати рамката на вратата.

В следващия си мач тимът на Жозе Моуриньо се изправя срещу Барселона (27 юли, 2:30 ч българско време), докато Сити играе с Реал Мадрид (27 юли, 6:35 ч българско време).