Манчестър Юн. с инфарктна победа като гост на Хъл

Срещата се игра при тежки условия на "Кей Ком Стейдиъм".

С гол на младока Маркъс Рашфорд във втората минута на добавеното време Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити с 1:0 като гост и продължава без грешка след първите три кръга във Висшата лига. Новаците, които бяха сочени за абсолютен фаворит за изпадане преди старта на сезона, бяха много близо до точката, но в крайна сметка звездният тим на Юнайтед успя да ги пречупи в проливния дъжд, който се изля на "Кей Ком Стейдиъм".

Юнайтед започна активно и в 8-та минута Марсиал центрира добре към Ибрахимович, който засече с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В добавеното време на първата част Ибра бе на сантиметри от много атрактивен гол. Рууни центрира от пряк свободен удар, шведът протегна крак и чукна топката пред Якупович. Кълбото се отклони към далечната греда, където Златан до догони и опита да го насочи с пета към вратата, но топката премина встрани. При центрирането нападателят бе в положение на засада, която обаче остана немаркирана.

В 73-та минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Мейлър. Топката по-скоро удари рамото на халфа и сигнал не последва.

Четвърт час преди края Хъл бе близо до гола, след като Хъдълстоун стреля отдалеч, получи се рикошет в Байи, след който топката промени траекторията си и се насочи към опразнения ъгъл на вратата на Де Хеа, но в крайна сметка премина встрани.

В 79-ата Рашфорд пропусна най-добрата ситуация за Юнайтед през втората част. Младият нападател преодоля Клукас в наказателното поле и стреля по земя в далечния ъгъл, но Якупович успя да избие. Веднага след това стражът трябваше за втори път да показва рефлекс и да спасява отбора си. Този път след удар на Валенсия.

В 88-ата минута и Погба стреля мощно от границата на наказателното поле, но и на него му липсваше точност. Във втората минута на добавеното време гостите стигната до победния гол след много добър пробив на Рууни по десния фланг, който завърши с подаване по земя към Рашфорд. Нападателят бе изпуснат от отбраната на "тигрите" и от малкото наказателно поле донесе победата на Манчестър Юнайтед.