Австралия повали Хондурас за едно полувреме и е на Световно

Мондиал 2018 ще бъде четвъртото световно първенство за капитана Тим Кейхил Снимка: Getty Images
Мондиал 2018 ще бъде четвъртото световно първенство за капитана Тим Кейхил

Австралия се класира за Световното първенство следващата година след победа с 3:1 над Хондурас у дома в плейофния реванш и след 0:0 в първия мач си спечели билет за Русия 2018.

След нулево първо полувреме, Миле Йединак вкара хеттрик през вторите 45 минути, два от които бяха от дузпа, а първият – благодарение на рикошет след изпълнение на пряк свободен удар.

Крайното 3:1 оформи Елис в даденото о съдията продължение.

Двубоят се игра на стадион „ANZ” пред почти 80 000 зрители в Сидни.

Така остава едно-единствено незаето място на Мондиал 2018, което ще се реши от двубоя между Перу и Нова Зеландия. Първият двубой между тях също завърши 0:0.