Роналдо се завърна с гол в шоу на „Бернабеу“

Кристиано Роналдо отсъстваше близо два месеца от терените, но формата, която показа, беше сякаш въобще не е спирал да играе. Снимка: getty.com

Кристиано Роналдо отсъстваше близо два месеца от терените, но формата, която показа, беше сякаш въобще не е спирал да играе. Португалецът откри резултата срещу гостуващия Осасуна в двубой от третия кръг на Ла Лига, а Данило, Серхио Рамос, Пепе и Лука Модрич оформиха сметката на мадритчани.

Още в 6-ата минута подаване на Гарет Бейл намери Роналдо, който нямаше проблем да опъне мрежата на опразнената врата. Малко по-късно пък Тони Кроос можеше тотално да сломи гостите, но изпусна от чиста позиция.

В 22-ата минута Бейл шутира от далечна дистанция, а Наусет Перес изби в корнер, след който Рамос засече центрирането с глава, но не му достигна късмет, за да удвои. Изстрел на Унай Гарсия в напречната греда пък спря Осасуна от изравняване, а секунди след това Данио удвои за Реал – 2:0.

В края на полувремето пък Рамос направи 3:0 след дежурен гол при корнер. Капитанът се извиси на първа греда и насочи топката неспасяемо в близкия горен ъгъл.

След почивката "лос меренгес" започна да се забавлява и да доминира на терена. Пепе вкара в 56-ата минута, а четири минути по-късно и Лука Модрич записа името си сред голмайсторите.

Ориол Риера влезе като резерва за гостите и още с първото си докосване намали, вкарвайки хубав гол. Осасуна можеше да върне донякъде интригата, но Роберто Торес пропусна дузпа.

До края Карим Бензема се скъса да пропуска и резултатът остана непроменен. Така играчите на Зидан са на върха в Ла Лига със стопроцентов актив от 9 точки. В сряда Реал започва участието си в групите на Шампионската лига.