Ювентус надделя в дербито с Милан, чака Наполи на 1/2-финал

Юве започна силно тази вечер и Дибала откри резултата още в 10-ата минута Снимка: Getty Images
Юве започна силно тази вечер и Дибала откри резултата още в 10-ата минута

В голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на Италия Ювентус надви Милан с 2:1.

Така Юве най-сетне победи "росонерите" през този сезон след загубата с 0:1 в първенството от този съперник и поражението за Суперкупата след дузпи.

Домакините в мача тази вечер излязоха в офанзивната схема, която треньорът Алегри изпробва и срещу Лацио в Серия А - с Куадрадо, Манджукич, Дибала и Игуаин заедно на терена. Още в 10-ата минута Куадрадо отклони с пета центриране на Асамоа и намери Дибала, който откри резултата - 1:0 за Ювентус.

В 21-ата минута Пянич стреля точно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле и направи 2:0. Така Юве имаше комфортна преднина на почивката, но второто полувреме започна чудесно за Милан. В 53-ата минута Карлос Бака върна един гол за гостите и при 1:2 изглеждаше, че интригата в мача се връща.

Само минута по-късно обаче Локатели влезе много грубо на Дибала, получи втори жълт картон и остави Милан с човек по-малко до края на срещата. Така до края Ювентус държеше инициативата през повечето време и удържа преднината си, за да се класира на полуфинала.