Григор Димитров спечели втора титла в кариерата си в Акапулко | sportcafe.bg

02.03.2014, 08:36 (обновена 02.03.2014, 10:30)

1 от 2 снимки Назад Напред

григор димитров

В Акапулко Димитров спечели най-голямата титла в кариерата си досега

Григор Димитров триумфира в Акапулко с втора титла в кариерата си, след като спечели турнира в награден фонд 1,3 милиона долара. Българинът победи южноафриканеца Кевин Андерсън с 7:6 (1), 3:6 и 7:6 (5) след два часа и 58 минути игра.

Титлата в Мексико е най-големият успех в кариерата на Григор, тъй като турнирът е от категорията АТР500, а предишният турнир, който спечели - в Швеция, е от категорията 250. С победата си на финала над №21 в света Григор спечели 500 точки за световната ранглиста, както и 316 400 долара.

С този успех Григор излиза на 16-о място в световната ранглиста - нов рекорд за него.

В първия сет се стигна до тайбрек, след като двамата съперници на финала спечелиха лесно първите си четири гейма, но след това трудно спасиха геймовете, в които сервираха. Григор стигна до два сетбола, но Андерсън се възползва от най-силното си оръжие - мощния сервис и изравни резултата с два аса. В тaйбрека обаче Димитров даде само една точка на съперника си и взе сета.

Във втория сет българинът не беше толкова мобилизиран, колкото в началото и Кевин направи пробив още в началото, за да поведе с 2:0 гейма, после записа още един пробив, взе своите геймове, а с тях и сета с 6:3.

В третия сет Димитров започна да показва признаци на умора, особено в началото, но заложи на по-рискованата игра с излизане на мрежата и за разлика от Андерсън овладя нервите си, което му позволи да поведе с 5:4, след като спечелването на неговите сервис геймове му струваше много усилия. След това с ас Григор прати мача с тайбрек.

В решителната част Андерсън стигна до минипробив с 3:2 точки, а след това вкара и ас за 4:2. После обаче Кевин направи двойна грешка, Григор спечели и двата си сервиса и поведе с 5:4. Андерсън допусна грешка и резултатът стана 6:5 за Григор плюс мачбол при сервиса на българина. Той го изпълни отлично, а Кевин прати топката в мрежата, което донесе най-голямата титла в кариерата на българина.

Григор Димитров взе титлата на твърди кортове в Акапулко, където беше поставен под №4 в схемата с пет поредни победи: над Маринко Матошевич, Маркос Багдатис, Ернест Гулбис, Анди Мъри и на финала срещу Андерсън.

Oще: акапулко  григор димитров  кевин андерсън  тенис