Дортмунд не остави шансове на Милан, Обамеянг заби два

Свързваният със завръщане в Милан Обамеянг вкара два от головете за победата с 3:1 Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд победи Милан с 3:1 в първи мач за двата тима от приятелския турнир International Champions Cup (ICC). Двубоят в Гуанджоу не се радва на особена посещаемост, имайки предвид дъждът, който го съпровождаше през почти пълните 90 минути.

„Жълто-черните“ започнаха много силно и в 16-ата минута Нури Шахин откри с хубав удар от дистанция. Четири по-късно Пиер-Емерик Обамеянг удвои аванса на Борусия, разписвайки се срещу бившия си тим от дузпа.

Карлос Бака намали след още четири след хубав индивидуален пробив и удар извън наказателното поле в долния десен ъгъл на Вайденфелер. Така завърши и първото полувреме.

През втората част на терена за „росонерите“ се появиха новите попълнения Хакан Чалханоглу и Матео Мусакио, които се присъединиха към Рикардо Родригес и Франк Кеси. Милан заигра малко по-добре, но в 62-рата минута отново Обамеянг направи резултата 3:1.

В добавеното време и двата отбора имаха по няколко възможности за гол, но ги пропуснаха и резултатът остана непроменен.

На вратата за Милан бе Сторари, докато Джанлуиджи Донарума, заедно с брат си, остана на пейката. Останалата част от звездната селекция на „росонерите“ ще пристигне в Китай и ще бъде на линия за следващия мач – срещу Байерн Мюнхен на 22-ри.

За Борусия пък това бе първият и единствен мач от турнира. Възпитаниците на Петер Бош се прибират в Европа, където ще изиграят още няколко контроли и ще започнат подготовка за мача за Суперкупата срещу Байерн на 5 август.