Сити разгроми Нюкасъл с 5:0

Завръщането на Яя Туре в състава на Сити веднага си пролича в играта на шампионите

Манчестър Сити записа най-голямата си победа във Висшата лига от март 2014 насам с разгрома с 5:0 срещу Нюкасъл днес. Мачът беше решен в първите 21 минути, след като тимът на Мануел Пелегрини поведе с 3:0. Това беше първата победа на Сити у дома от 4 януари насам, а гостите от Нюкасъл имат само един успех в последните си осем мача.

Завръщането на Яя Туре в състава се отрази благотворно на Сити и шампионите стартираха с натиск и концентрация, които в последно време липсваха в играта им.

Още в първата минута Сити получи дузпа и Агуеро откри, а в 12-ата Насри се възползва от слабата игра на защитата на Нюкасъл и удвои след пас на Джеко. Самият Джеко вкара 9 минути по-късно и сложи край на серията си от 15 мача без попадение.

След това в първите осем минути на второто полувреме два гола на Силва оформиха крайното 5:0 - попаденията дойдоха в 51 и 53 минута.

Силната игра на Туре позволи на нападението на Сити да се развихри и бранителите на Нюкасъл просто не успяха да намерят успешно противодействие.

С тази победа Сити намали на 5 точки аванса на Челси на върха на класирането, но добрата новина за феновете на тима е, че шампионите показаха отново футбола, с който миналата година спечелиха титлата във Висшата лига.