Лестър изхвърли Ливърпул от Купата на Лигата

С невероятен шут Слимани вкара втория гол и се плъзна по тревата, а за Ливърпул вече нямаше време да се върне в мача Снимка: Getty Images

Ливърпул е аут от EFL Cup след загуба с 0:2 в гостуването на Лестър. Тимът на Юрген Клоп записа пореден разочароващ резултат и заслужено отпада от надпреварата на 1/16-финал.

С почти изцяло резервни футболисти в състава, "мърсисайдци" нямаха нужния синхрон и бях наказани след почивката.

В 65-ата минута Шинджи Оказаки откри резултата, след като Ибора му свали топката с глава. В 78-ата минута Ислам Слимани получи удобна топка, обработи я на много висока скорост и стреля неспасяемо с левия крак в горния десен ъгъл за 2:0. Малко по-късно Грей можеше да направи 3:0, но Дани Уорд спаси удара му.

Друг от водещите отбори в Англия, Тотнъм, продължава напред за Купата на Лигата след победа с 1:0 като домакин на Барнзли. Попадението за "шпорите" отбеляза Деле Али в 65-ата минута.