Меси изтри кошмара Чех, Юве спря Блицкриг

Лионел Меси вкара два пъти и Барса е на четвъртфинал.
Меси бележи за първи път в кариерата си срещу Петер Чех при седмата среща с него.
Решителният миг, в който Стураро върна Юве в играта с изравнителен гол.

Лионел Меси вкара два пъти - а колко често сте чели това съчетание от думи, за да прати Барса с голяма доза сигурност на четвъртфинал в Шампионската лига.

Аржентинецът заби в 71-вата и 84-ата минути от дузпа за 2:0 при гостуването на Арсенал и не остави съмнение кой ще продължи напред.

За съжаление на домакините, те може и да нямат по-добър шанс да елиминират Барса, след като двубоят определено бе равностоен в големи периоди, а Арсенал имаше златни шансове да открие.

Алекс Окслейд-Чембърлейн изпусна най-чистия през първото полувреме, като от 10 метра стреля право във вратаря.

Меси обаче не пропусна, наказвайки домакините при убийствена контраатака.

После капитанът на Арсенал Пер Мертезакер спря топката като топола и тя отиде в Меси, който бе съборен - дузпа, 0:2 и... край на мечтите на лондонския тим.

Лео досега в 6 мача не бе вкарвал на Петер Чех, но сега отмъсти с две попадения.

Този вратар се считаше за черната му котка.

Чех и тази вечер спаси каквото можеше, че и повече - невероятни положения на Неймар с крак и глава можеше да направят резултата притеснителен и несправедливо голям за съотношението на силите.

Изключвайки головете, ефектът "Меси" в играта на Барса при един сложен мач, бе огромен.

Статистиката показа, че Лео е играл 102 пъти с топката, като само Дани Алвеш от всички 22-ма го е правил повече - 121.

В другия голям мач на вечерта Байерн водеше с 2:0 на терена на Ювентус и изпусна аванса до 2:2.

Томас Мюлер и Ариен Робен вкараха, а гостите бяха като машина.

Очертаваше се операция Блицкриг над Торино.

Не се виждаше живот  "Старата госпожа", но това е един от тимовете в Европа, който никога не бива да бъде отписван.

Паоло Дибала намали, а Стефано Стураро изравни 14 минути преди края.

Байерн до последно натискаше за успех - все пак е единственият отбор, печелил като гост на този стадион в Шампионската лига в историята.