Загуба за Челси и нови циркове на Моуриньо | sportcafe.bg

Загуба за Челси и нови циркове на Моуриньо

24.10.2015, 18:57 (обновена 24.10.2015, 19:18)
Уест Хем - Челси 2:1

Анди Керъл донесе труден успех за „чуковете”

Челси загуби гостуването си на Уест Хем с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

„Сините” играха цяло полувреме с човек по-малко, след като Неманя Матич получи втори жълт картон в края на първото.

Жозе Моуриньо изгледа втората част от трибуните, а според информациите в Англия, мениджърът на Челси е бил изгонен за това, че се е опитал да нахлуе в съдийската стая.

Мауро Сарате изведе „чуковете” напред в резултата още в 17-ата минута, а още толкова по-късно домакините изчистиха топката от голлинията, а Ланцини за малко да си отбележи автогол.

В края на полувремето, попадение на Сеск Фабрегас не бе зачетено поради засада, а точно преди края на първите 45 минути дойде изгонването на Матич.

Всички тези събития през първата част явно са вбесили Моуриньо, който е тръгнал да иска обяснение от рефера още в тунела, след което се е опитал да влезе в съдийската стая.

Въпреки че бяха с човек по-малко, „сините” изравниха 10 минути след началото на втората част, благодарение на гол на Гари Кейхил. В 79-ата обаче, резервата Анди Керъл засече центриране на Кресуел и наказа неразчетеното излизане на Бегович.

Победата изкачи „чуковете” до втората позиция в класирането, на точка от лидера Манчестър Сити и на една пред Арсенал и Манчестър Юнайтед. Челси се смъкна до 15-ото място, като има едва 11 точки след 10 кръга.

Oще: анди керъл  висша лига  висша лига 10 2015  гари кейхил  джонатан мос  жозе моуриньо  мануел ланцини  мауро сарате  неманя матич  сеск фабрегас  уест хем  челси