Манчестър Сити е на финал за Купата на Лигата

Агуеро отново вкара, а Сити не допусна изненади срещу Бристъл и е на финал Снимка: Getty Images
Агуеро отново вкара, а Сити не допусна изненади срещу Бристъл и е на финал

Манчестър Сити е първият финалист за Купата на Лигата след победа с 3:2 над Бристъл в полуфинала реванш.

В миналия двубой срещу втородивизионния тим "гражданите" се наложиха с 2:1 като домакини, а тази вечер отново взеха победата и чакат Челси или Арсенал на финала, който ще се изиграе на 25 февруари.

Отборът на Пеп Гуардиола натискаше цяло първо полувреме и успя да поведе в края му. Бернардо Силва открадна една топка на аутлинията и намери Лерой Сане, който беше точен за 1:0.

В 50-ата минута Серхио Агуеро вкара дежурния си гол след контраатака и Сити поведе с 2:0, с което вече беше спокоен за класирането си.

В 64-ата минута Бристъл върна един гол чрез Марлън Пак, който с глава прехвърли Клаудио Браво. В края съперниците си размениха по още един гол.

Първо Ейдън Флинт изравни за 2:2 с гол в 94-ата минута, а в 95-ата Де Бройне донесе победното 3:2 за Сити.

Утре е реваншът между другите полуфиналисти Челси и Арсенал, които завършиха 0:0 в първия мач на "Стамфорд Бридж".