Франция удари Англия пред Макрон и Тереза Мей

Юмтити отбеляза изравнителния гол за Франция.

Франция победи Англия с 3:2 в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс". Мачът бе зрелище, а в крайна сметка триумфираха "петлите", които доиграха мача с човек по-малко.

Двубоят започна с отдаване на почит на жертвите на терористичните атаки в Манчестър и Лондон и изпълнение на хита на Oasis "Don't Look Back In Aanger", докато футболистите излизаха от тунела. На трибуните един до друг бяха френският президент Емануел Макрон и премиерът на Великобритания Тереза Мей.

Хари Кейн откри резултата още в 9-та минута. Звездата на Тотнъм получи перфектен пас от Райън Бертранд и от няколко метра нямаше как да сгреши.

В 22-та минута Лемар центрира, Хийтън изби удара с глава на Жиру, но топката попадна на крака на Юмтити и защитникът на Барселона изравни.

В самото начало на втората част Деле Али напредна, но беше застигнат от Варан и падна в пеналта. Съдията Давиде Маса реши, че защитникът е извършил нарушение и му вдигна червен картон, а Кейн вкара дузпата за 2:2. Скоро след гола Деле Али стреля опасно с глава, но Лорис внимаваше.

В 71-та минута напречната греда спаси британците след изстрел на Килиан Мбапе. "Петлите" обаче не спряха да атакуват и в 78-та минута комбинация между Мбапе и Дембеле завърши с точен шут на крилото на Борусия Дортмунд.