Аустрия Виена смълча „Олимпико“

Всичко за домакините вървеше по вода до последните минути. Снимка: getty
Всичко за домакините вървеше по вода до последните минути.

Рома не успя да подари победа на Франческо Тоти в неговя мач №100 с екипа на „вълците“ в евротурнирите.

Всичко за домакините вървеше по вода до последните минути, когато Аустиря върна 2 гола за отрицателно време и смълча „Олимпико“, добирайки се до ценната точка.

Проблемите за Рома започнаха в 16-ата минута, когато Рафаел Холцхаузер вкара невероятен гол за гостите и ги изведе напред в резултата.

Ел Шаарауи обаче донесе пълния обрат с голове в 19-ата и 34-ата минута. При резултат 2:1 завърши първата част.

В 69-ата минута легендата Франческо Тоти се отчете с втора асистенция в срещата, след като по-рано помогна на Шаарауи да изведе римляните напред. Този път Алесандро Флоренци, който остана непокрит от защитата на Виена, увеличи преднината на 3:1.

Когато изглеждаше, че мачът се доиграва Аустриа намали пасива си в 82-ата минута чрез Доминик Прокоп, а само 2 минути по-късно се добра до равенството благодарение на Оларенваджу Кайоде.

В същата група Астра Гюргево победи Виктория Пилзен с 2:1