ЦСКА победи с 2:0 Левски

Карачанаков вкара един гол и подаде за другия при победата на ЦСКА над Левски с 2:0
Мачът не предложи много качествен футбол, но за сметка на това съдията показа много жълти картони

ЦСКА спечели с 2:0 136-ото издание на Вечното дерби срещу Левски и записа пета поредна шампионатна победа в този сблъсък. Успехът дойде с голове на Антон Карачанаков в 47 минута и на Сергиу Буш в 56 минута, който вкара с глава след пас на Карачанаков. Преди това Карачанаков отбеляза с прецизен удар от пряк свободен удар.

През първото полувреме двата отбора не успяха кой знае колко да зарадват публиката на Националния стадин „Васил Левски", но след почивката играта се оживи, макар и напрежението да остана на терена.

Осем минути след втория гол на ЦСКА съдията Георги Йорданов изгони с втори жълт картон Маркиньос, а секунди по-късно на трибуните беше изгонен и треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов, който реагира твърде бурно на решението на рефера.

Въпреки че имаше числено превъзходство Левски не успя да се възползва от това, а подобно на първото полувреме звездата на тима Валери Божинов остана изолиран от играта на своите.

В 67 минута Борис Галчев влезе на мястото на играча на мача Карачанаков, а ЦСКА затвори играта си и това допълнително затрудни атаките на Левски.

Краят на численото превъзходство на Левски дойде в 84 минута, когато съдията изгони Луис Педро след втори жърт картон, но играта на „сините" не се повлия особено от това решение.

Преди началото на мача феновете на ЦСКА оставиха празен Сектор Г и издигнаха плакат „Търпението свърши" като реакция на отпадането на тима от Лига Европа.

След втория кръг на новия сезон в А група ЦСКА води в класирането, тъй като е единственият отбор до момента с пълен актив от 6 точки.