Шумните съседи оглушиха Юнайтед

Самир Насри заби четвъртия гол за разгрома, с който Сити каза "Добре дошъл" на Дейвид Мойс в манчестърското дерби.

Манчестър Сити осигури "синя луна" над града, разбивайки с 4:1 Юнайтед в дългочаканото дерби.

Двубоят бе и горчиво "Добре дошъл" за Дейвид Мойс, в неговия първи градски сблъсък като мениджър на Юнайтед.

Сити надигра съперника и поведе с 4:0 до 50-ата минута, след което видимо намали оборотите.

Преди няколко години сър Алекс Фъргюсън нарече "небесносините" с леко презрителното "шумни съседи" заради големите амбиции, подплътени с огромни пари, на Сити.

Ето че шумните съседи оглушиха Юнайтед преди 2 години с 6:1 на "Олд Трафорд", а в неделя нанесоха втори тежък удар на градския враг.

Серхио Агуеро вкара два гола, Алваро Негредо и Самир Насри добавиха по един, а чак в края Уейн Рууни върна едно попадение със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Голът е 11-ти за Рууни във вратата на Сити, което го прави реализатор №1 в дербитата.
Но това е слаба утеха за "червените дяволи".

Стартът на сезона със 7 точки от 5 мача е най-слаб от 9 години насам.

Юнайтед игра 3 мача с големи съперници и загуби два пъти (след 0:1 от Ливърпул), а един завърши наравно (0:0 с Челси).

Мойс не започва така, както би искал...

Сити обаче няма притеснения за съседите.

Същевременно Арсенал е на върха във Висшата лига след домакинско 3:1 над Стоук. Аарън Рамзи вкара седмия си гол за сезона, а Пер Мертезакер и Бакари Саня добавиха останалите.

Новата звезда на Арсенал Месут Йозил бе замесен и в трите гола, а трибуните бяха изпълнени с фенове, носещи неговата фланелка с №11 в домакинския му дебют.

Тотнъм драматично измъкна 1:0 като гост на Кардиф с гол на бразилеца Паулиньо в последната минута.

Арсенал води с 12 точки, Тотнъм, Челси, Манчестър Сити и Ливърпул имат по 10.

Шумът, който ще вдига този сезон отборът на Мануел Пелегрини, се очертава да пукне тъпанчетата на доста съперници.