Коща се завърна с гол, Челси продължава с победите

Коща направи успешно завръщане в състава на Челси след всички твърдения за намерението му да напусне и за конфликт с треньора Конте Снимка: Getty Images

Челси надви Хъл Сити у дома с 2:0 и записа 18-а победа от 22 кръга във Висшата лига.

С голове на завърналия се сред титулярите Диего Коща и на Гари Кейхил "сините" стигнаха до успеха и имат 8 точки преднина на върха в класирането пред втория Арсенал.

Мачът беше оспорван и гостите не се дадоха никак лесно, като през първото полувреме имаха няколко нелоши ситуации, а веднъж и Куртоа се намеси добре при удар отдалеч на Гари Магуайър.

Заради контузия на Гари Мейсън от Хъл първото полувреме беше удължено с цели 9 минути и именно в тях Челси успя да открие резултата. В 7-ата минута от добавеното време Виктор Моузес центрира ниско отдясно, топката стигна до Диего Коща и със силен удар нападателят преодоля Якупович за 1:0.

Коща беше извън групата за миналия мач на Челси и английските медии писаха за скандал между него и мениджъра Антонио Конте, но днес натурализираният испанец отново беше сред най-добрите за своя отбор.

В началото на второто полувреме реферът можеше да даде дузпа за Хъл, но подмина нарушението на Маркос Алонсо срещу Абел Ернандес.

В 81-ата минута Фабрегас центрира прострелно от пряк свободен удар, а Гари Кейхил с глава засече във вратата - 2:0 за Челси.

Челси вече има 55 т. в първенството, докато Хъл Сити е предпоследен с 16 и е на две точки от спасителното 17-о място.