Дузпа в края измъкна Барса срещу Валенсия

Меси отново беше решаващата фигура за трудното 3:2 за Барса Снимка: getty
Меси отново беше решаващата фигура за трудното 3:2 за Барса

Дузпа в 94-ата минута донесе победата на Барселона с 3:2 в гостуването на Валенсия. Меси вкара решителния наказателен удар за нарушение на Абденур и донесе успеха на Барса, която срещна доста затруднения в мача.

Първият гол на „Местая" също беше дело на Меси и падна в 22-ата минута. През втората част обаче Валенсия обърна, първо с гол на преотстъпения от Барса Мунир в 52-ата минута, и чрез Родриго само четири минути по-късно.

Каталунците бързо изравниха с добавка на Луис Суарес в 62-ата минута и когато всичко вървеше към равенство, дойде фаталната за Валенсия последна минута.

Андрес Иниеста получи контузия още в началото на мача и беше заменен от Ракитич.

Поне временно Барселона води в класирането с 19 точки, а Валенсия е на 15 място с 9.