ПСЖ надделя над Рома след дузпи в дебюта на Алвеш

Мачът между ПСЖ и Рома се игра в Детройт.

Пари Сен Жермен победи Рома след изпълнение на дузпи в мач от турнира International Champions Cup, игран в Детройт.

В редовното време двата тима завършиха 1:1. Дебют за парижани направи Даниел Алвеш. От новите попълнения на Рома Еузебио Ди Франческо пусна от самото начало Ектор Морено и Лоренцо Пелегрини.

ПСЖ поведе в 36-та минута, когато се разписа бившият бранител на "вълците" Маркиньос, като останаха съмнения за засада.

През второто полувреме Рома заигра по-добре. Италианците не получиха дузпа след шпагат на Дани Алвеш в краката на Диего Пероти, но в 61-та минута изравниха. Това стори младокът Умар Садик, който овладя топката на ъгъла на наказателното поле и я провря между краката на Алфонс Ареола.

При дузпите единственият пропуск направи Жерсон от Рома, а победният удар за ПСЖ нанесе Маркиньос.