Бейл добута Реал до финала на Световното клубно първенство

Роналдо най-сетне е изравнил резултата след дъжд от пропуски Снимка: Getty Images
Роналдо най-сетне е изравнил резултата след дъжд от пропуски

Реал Мадрид се класира на финала на Световното клубно първенство с неочаквани трудности.

"Белия балет" победи с 2:1 Ал Джазира на полуфинала, след като цял мач с лекота създаваше положения и с лекота ги пропускаше.

Още до 10-ата минута Реал удари две греди и като по чудо не вкара. В 30-ата минута топката беше във вратата на арабите след удар с глава на Каземиро и рикошет в защитник - но голът не беше признат заради засада на Бензема. Реферът използва помощта на видеоповторенията и след дълго суетене решението беше, че Бензема е влияел на играта.

В 40-ата минута крайно нелогично се стигна до гол на Ал Джазира. Защитата на Реал се пропука, Ромариньо финтира Варан и прати в далечния ъгъл на Навас за 1:0.

В самото начало на втората част Ал Джазира направи нова бърза контраатака и вкара за втори път в мрежата на Реал, но и този гол не беше зачетен заради разглеждане на видеоповторение. Съдиите правилно отмениха попадението заради засада при последния пас.

В 53-ата минута Кристиано Роналдо получи от Модрич, обърна се и светкавично завърши за 1:1, като по този начин стана голмайстор номер 1 в историята на Световното клубно първенство.

До края пропуските пред вратата на Ал Джазира продължиха, докато в игра не се появи възстановеният от контузия Гарет Бейл. Секунди след влизането си той се възползва от подаване на Лукас Васкес и с премерен удар направи 2:1.

Така във финала на надпреварата в събота Реал Мадрид ще се изправи срещу Гремио.