Шедьовър на Ериксен остави Тотнъм в борбата, автогол спаси Арсенал

Автогол на Роберт Хут донесе измъчената победа на Арсенал Снимка: Getty Images
Автогол на Роберт Хут донесе измъчената победа на Арсенал

Тотнъм запази надеждите си за титлата с победа с 1:0 в лондонското дерби срещу Кристъл Палас.

Футболистите на Сам Алърдайс дадоха сериозен отпор на своя "Селхърст Парк" и един индивидуален проблясък на Кристиан Ериксен към края реши мача. Датчанинът се разписа с далечен удар между няколко защитници в 78-ата минута и така донесе трите точки на отбора си.

Тотнъм събра 74 т. и остава на второ място, на 4 пункта зад водача Челси.

По същото време Арсенал се измъчи на "Емирейтс" срещу Лестър, но запази шансовете си за топ 4 след победа с 1:0.

Три минути преди края бранителят Роберт Хут си отбеляза автогол и така донесе победата на "топчиите". Той отклони с гърди удар на Аарън Рамзи и подлъга вратаря Шмайхел, което се оказа достатъчно, за да могат домакините да вземат трите точки.

През останалото време Лестър се справяше в защита, а тимът на Арсен Венгер изглеждаше безидеен пред противниковата врата. Точно преди края на първото полувреме Алексис Санчес нацели гредата, а Лестър имаше своите шансове чрез Варди и Марез през първото и Оказаки през второто полувреме.

Арсенал вече има 60 т. и е на шесто място в класирането, на 4 т. от топ 4.