Чили победи Камерун с късни голове. Санчес остана резерва

Чили бе по-активният отбор в мача. Снимка: Getty
Чили бе по-активният отбор в мача.

Чили победи Камерун с 2:0 на "Откритие Арена" в Москва в първи двубой от група Б на Купата на конфедерациите, където още са Германия и Австралия. Точни за успеха на тима бяха Артуро Видал в 81 мин. и Едуардо Варгас в 93 мин. на двубоя.

Южноамериканците поеха инициативата от самото начало, а още във 2 мин. Едуардо Варгас уцели гредата. Малко по-късно до първо положение се добра и Камерун, но попадение на Нгаджуи бе отменено заради засада.

В края на първата част Варгас се разписа, но голът бе отменен след видеоповторение, на което се видя, че футболистът е бил в засада.

В 81-ата минута влезлият като смяна Алексис Санчес показа голямата си класа. Той напредна отляво, финтира защитник и центрира за Артуро Видал, който отблизо с глава прати топката в мрежата.

В добавеното време Варгас оформи крайния резултат – 2:0.