„Джордитата“ победиха в луд 7-голов трилър

Уникален обрат! Снимка: getty
Уникален обрат!

Във вечер, която е изпълнена с мачове от Шампионска лига, едва ли много хора са обърнали внимание какво се случва във второто ниво на английския футбол. Тези, които все пак са го направили, едва ли съжаляват.

Нюкасъл и Норич участваха в 7-голов трилър, който достави на феновете и на двата отбора пълната палитра от емоции, а привържениците в черно-бяло изживяха 3-минутно чудо.

Преди двубоя „джордитата“ се намираха на девета позиция, а „канарчетата“ имаха нужда от победа, за да се изкачат на върха в класирането. Мисията изглеждаше изпълнена, след като 3 минути преди края на добавеното време водеха с 3:1.

Дуайт Гейл изведе домакините, но после Греъм Дорънс, Камерън Джером и Якоб Мрфи донесоха обрата на Норич. В края съдията даде 6 минути продължение, а в 93-ата резултатът не беше променен.

Още две попадения на Дуайт Гейл и едно на Йоан Гуфран обаче сътвориха чудото в рамките на 180 секунди, носейки трите точки на Нюкасъл и трета позиция във временното класиране.