Тотнъм разгроми Ман Сити

26.09.2015, 17:08 (обновена 26.09.2015, 17:12)
Хари Кейн

Хари Кейн най-сетне вкара през този сезон, а Тотнъм удари тежко Ман Сити

Тотнъм разгроми Манчестър Сити с 4:1 в ранния мач от седми кръг на Премиършип и нанесе втора поредна загуба на временния лидер в класирането. За Тотнъм това беше трета поредна победа, която ги изкачи до петата позиция.

Всичко започна добре за Сити, които откриха в 25-ата минута чрез бърза контраатака и страхотен пас на Яя Туре към Кевин Де Бройне, при който останаха и съмнения за засада. Белгиецът без проблеми стреля точно покрай Уго Лорис за 1:0.

Минута по-късно вратарят на Тотнъм направи ключово спасяване след удар на Стърлинг. А в края на полувремето Ерик Дайър изравни с далечен удар след ужасна грешка на Де Бройне при изнасянето на топката. Преди това обаче при атаката на Тотнъм имаше очевадна засада на Кайл Уокър.

Този гол обърна мача и през втората част Тотнъм бързо си осигури победата. В 50-ата минута след центриране на Ерик Ламела Тоби Алдервейрелд засече с глава за 2:1, възползвайки се от лошо излизане на Кабайеро, който в този мач беше на вратата на Сити вместо Джо Харт.

Тотнъм нанесе поредния си удар в 61-ата минута, когато след пряк свободен удар, изпълнен от Кристиан Ериксен, топката се удари в гредата и се върна до Хари Кейн, който с добавка вкара първия си гол за сезона за 3:1 в полза на Тотнъм. И тук останаха съмнения, че Кейн е бил зад защитата при шута на Ериксен.

Домакините продължиха с по-умелите действия и в 79-ата минута Ерик Ламела вкара унизителен гол, след като се разходи покрай лазещия Кабайеро и реализира за 4:1, което бе и крайният резултат в двубоя, въпреки няколкото опити на гостите поне да намалят.

Така мястото на върха на доскоро убедителния лидер Манчестър Сити е застрашено. Манчестър Юнайтед може да излезе начело в класирането още днес при победа у дома над Съндърланд.

Oще: англия  висша лига  гражданите  засада  кевин де бройне  класиране  лидер  ман сити  манчестър сити  премиършип  разгром  тотнъм  хари кейн