Арсенал настигна Борнемут от 0:3 и взе геройска точка | sportcafe.bg

Арсенал настигна Борнемут от 0:3 и взе геройска точка

03.01.2017, 23:50 (обновена 04.01.2017, 00:19)
Борнемут - Арсенал 3:3

Оливие Жиру отново беше герой за Арсенал с един гол и две асистенции, донесли точката на "артилеристите"

Невероятна драма предложиха Борнемут и Арсенал в двубой от 20-ия кръг във Висшата лига.

Мачът на "Виталити стейдиъм" завърши 3:3, след като домакините водеха с 3:0 20 минути преди края, но "топчиите" се пребориха за равенството и малко не им достигна за пълен обрат.

Борнемут откри в 16-ата минута. Чарли Даниелс получи диагонален пас на левия фланг, финтира закъснелия Белерин и порази Петър Чех за 1:0.

Само 4 минути по-късно Гранит Джака избута в гръб Фрейзър в наказателното поле и от отсъдената дузпа Калъм Уилсън направи 2:0.

През втората част Арсенал се хвърли да обръща мача, но получи трети гол. Първо попадение на Уилсън беше отменено заради игра с ръка, а в 58-ата минута Фрейзър направи резултата класически, след като изблъска Белерин в гръб, отне топката и я прокара между краката на Чех. Реферът Майкъл Оливър не видя нарушението на голмайстора и така домакините поведоха с 3:0.

"Топчиите" обаче не се предадоха. В 70-ата минута Алексис Санчес върна интригата с гол с глава след плонж. Топката беше майсторски отклонена към него от Оливие Жиру. Отново Жиру асистира само пет минути по-късно, когато отклони към резервата Лукас Перес и с удар от въздуха испанецът направи 2:3.

Нещата за Борнемут се влошиха още повече в 82-ата минута, когато Саймън Франсис влезе остро на Аарън Рамзи и получи директен червен картон. В 92-ата минута минута Гранит Джака изсипа топката към Жиру, който се пребори във въздуха и я заби точно в ъгъла на Артур Боруц - 3:3.

До края на даденото 6-минутно продължение Арсенал продължи да атакува, но не стигна до чисто положение. Така след последния съдийски сигнал и двата тима напуснаха терена доста разочаровани от изпуснатата победа.

Спечелената точка оставя Арсенал на четвърто място с 41 т., 8 по-малко от лидера Челси, който утре гостува на Тотнъм. Борнемут е на девето място с 25 т.

Oще: алексис санчес  англия  арсенал  арсен венгер  артилеристите  асистенция  борнимут  висша лига  геройска точка  гранит джака  драма  дузпа  калъм уилсън  лукас перес  нарушение  настигна  обрат  оливие жиру  петър чех  равенство  райън фрейзър  топчиите  чарли даниелс  червен картон