Арсенал настигна Борнемут от 0:3 и взе геройска точка

Оливие Жиру отново беше герой за Арсенал с един гол и две асистенции, донесли точката на "артилеристите" Снимка: Getty Images

Невероятна драма предложиха Борнемут и Арсенал в двубой от 20-ия кръг във Висшата лига.

Мачът на "Виталити стейдиъм" завърши 3:3, след като домакините водеха с 3:0 20 минути преди края, но "топчиите" се пребориха за равенството и малко не им достигна за пълен обрат.

Борнемут откри в 16-ата минута. Чарли Даниелс получи диагонален пас на левия фланг, финтира закъснелия Белерин и порази Петър Чех за 1:0.

Само 4 минути по-късно Гранит Джака избута в гръб Фрейзър в наказателното поле и от отсъдената дузпа Калъм Уилсън направи 2:0.

През втората част Арсенал се хвърли да обръща мача, но получи трети гол. Първо попадение на Уилсън беше отменено заради игра с ръка, а в 58-ата минута Фрейзър направи резултата класически, след като изблъска Белерин в гръб, отне топката и я прокара между краката на Чех. Реферът Майкъл Оливър не видя нарушението на голмайстора и така домакините поведоха с 3:0.

"Топчиите" обаче не се предадоха. В 70-ата минута Алексис Санчес върна интригата с гол с глава след плонж. Топката беше майсторски отклонена към него от Оливие Жиру. Отново Жиру асистира само пет минути по-късно, когато отклони към резервата Лукас Перес и с удар от въздуха испанецът направи 2:3.

Нещата за Борнемут се влошиха още повече в 82-ата минута, когато Саймън Франсис влезе остро на Аарън Рамзи и получи директен червен картон. В 92-ата минута минута Гранит Джака изсипа топката към Жиру, който се пребори във въздуха и я заби точно в ъгъла на Артур Боруц - 3:3.

До края на даденото 6-минутно продължение Арсенал продължи да атакува, но не стигна до чисто положение. Така след последния съдийски сигнал и двата тима напуснаха терена доста разочаровани от изпуснатата победа.

Спечелената точка оставя Арсенал на четвърто място с 41 т., 8 по-малко от лидера Челси, който утре гостува на Тотнъм. Борнемут е на девето място с 25 т.