Мистър Магия объркал полетата

Преди мача спрягаха Лампард за съотборник на Бербатов от следващия сезон

От време на време е Мистър Магия, но в повечето случаи е "безгрижен" и "равнодушен". Не се потял и прекалявал с указанията към съотборниците си. Получава много критики, когато не помага в защита, а върне ли се - търсят му сметка защо го е направил. Бербатов е голямата звезда на Фулъм и му се следи всяка крачка. Особено, ако не вкарва... Въртят, усукват, критикуват го пък накрая го оценят като една от големите атракции на Премиършип. Ходи ги разбери...

"Нещо удивително се случи в 15-та минута снощи. Бербатов се върна назад! След като загуби кълбото в централния кръг от Рамирес, българинът направи немислимото, връщайки си топката от бразилеца в собственото поле. Беше хубаво да видим равнодушния Берба да прави това, но предпочитаме да го гледаме в другия край на терена, тъй като все още е една от атракциите на Висшата лига", отбелязва "Дейли мейл" в каре, посветено на Берба.

"Няма как да вземеш нещо от Челси, ако не вкараш гол", категоричен пък бе мениджърът на Фулъм Мартин Йол след загубата с 0:3 на "Крейвън котидж" в дербито на западен Лондон. Веднага след това в коментара си за срещата холандският специалист изтъкна, че отборът му е имал своите шансове, но Бербатов, Урби Емануелсон и Петрич не са успели да се разпишат.

Действително Бербатов имаше възможност да реализира 14-то си попадение във Висшата лига този сезон, но беше далеч от Мистър Магия, който извади от ръкава си трите точки срещу Куинс Парк Рейнджърс преди две седмици. Освен че не успя да вкара на Челси, българинът в големи периоди беше незабележим.

Нещо повече. Спази се традицията излезе ли срещу действащия европейски шампион, тимът, в който е българинът, да не успее да реализира. Така беше с екипа на Леверкузен срещу Байерн през 2002-а (0:2) и миналата есен отново с Челси на "Стамфорд Бридж" (0:0).

"Сините" пречупиха "котиджърс" още преди почивката. Давид Луиш реализира феноменално попадение с далечен удар след половин час игра, а в 43-та минута Джон Тери удвои. Между двата гола на гостите Бербатов пропусна един от редките си шансове в този мач, след като кълбото премина встрани от вратата на Петер Чех след изстрела му.

Двайсетина минути преди края Джон Тери отбеляза втория си гол в мача отново с глава и фиксира класиката за Челси. "Сините" заемат трето място в класирането с точка повече от Арсенал, който е и с мач повече.

Фулъм пък е 10-и със заветния актив от 40 точки, който по традиция гарантира оставане в елита. Само след два дни обаче следва ново изпитание за Фулъм, който в последните си три мача взе само точка. На "Крейвън котидж" пристига Арсенал за второ лондонско дерби край Темза в рамките на сряда-събота.

През есента двата тима направиха зрелищно 3:3 на "Емиратс" с два гола на Мистър Магия, а сега срещу "артилеристите" може да се появи и другият българин в състава на Фулъм Станислав Манолев, останал цял мач на пейката срещу Челси.

В сряда вечерта беше интересно и в другия край на Лондон - на изток, където Уест Хам прие Манчестър Юнайтед. Съперниците не излъчиха победител след 2:2.

Домакините на два пъти повеждаха с попадения на Рикардо Ваз Те в 17-та и Мохамед Диаме в 55-та минута, но "червените дяволи" и двата пъти съумяваха да възстановят равенството с голове на Антонио Валенсия в 31-та и Робин ван Перси в 77-та минута. Голът на холандеца бе от явна засада, която обаче не бе забелязана от съдиите.