10 г. по-късно: Какво направиха тифозите на Лацио за Фърги след 7:1 над Рома

Те никога няма да забравят какво се случи на "Олд Трафорд" през 2007 г.

Оттогава изтече много вода и се изиграха много мачове, но 7:1 за Манчестър Юнайтед над Рома на "Олд Трафорд" ще ехти завинаги във времето и в сърцата на тифозите на Лацио.

На първия мач на лациалите след срама на вечния враг "Олимпико" бе залят с благодарствени транспаранти към "дяволите", а някои от тях се вадят и до днес в дербито.

Гол на Уейн Рууни даде надежда на останалия с 10 човека Юнайтед в първия мач във Вечния град и при 1:2 англичаните имаха вярата, че ще се справят с "вълците" на реванша.

Но и най-големите оптимисти не можеха да предвидят, че само за 20 минути отборът на сър Алекс Фъргюсън ще обърне общия резултат до 4:2 в своя полза след бързи голове на Майкъл Карик, Алън Смит и Уейн Рууни.

След това дойде редът на Кристиано Роналдо, който добави два гола в 44-та и 49-та минути, а второ попадение на Карик означаваше 6:0!

Даниеле дe Роси се разписа почетно за "вълците", а Патрис Евра заби последния пирон в ковчега им.

След 7:1 съвсем очаквано феновете на Юнайтед бяха на седмото небе, но повече от 2000 км на югоизток половината град също празнуваше .

"Синята" част на Рим пя и танцува цяла нощ, а крахът на врага бе приет като личен триумф.

Когато махмурлукът преминава, тифозите на Лацио изпращат писмо до сър Алекс и Манчестър Юнайтед.

10 г. по-късно стана известно и неговото съдържание.

"Ние сме фенове на Лацио, най-стария и славен футболен клуб на Рим. И искаме да ви поздравим за изключителното представяне по време на четвъртфинала от Шампионската лига срещу рома.

Както знаете, римското дерби е едно от най-големите в света и продължава 365 дни в годината.

Поради тази причина разгромът ви със 7:1 над втория отбор на Рим си заслужи място в историята на Вечния град до паметниците на културата, които го правят световноизвестен.

Молим ви, приемете този подарък от 7 каси първокласно червено вино, за да помните седемте гола, които вкарахте, както и в знак на приятелство и благодарност. Наздраве!"

Какво стана след това?

Юнайтед излезе срещу Милан на полуфиналите и победи драматично с 3:2 в първия мач, но бе елиминиран след 0:3 на реванша.

Накрая "росонерите" вдигнаха титлата след победа над Ливърпул на финала в Атина.