Реал се събуди и си го изкара на Депортиво

Реал се събуди и си го изкара на Депортиво Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изигра най-добрия си мач от доста време насам. "Кралете" най-накрая успяха да материализират част от множеството си положения пред противниковата врата и разбиха Депортиво Ла Коруня със 7:1.

Двубоят обаче не започна добре за "белите", които се видяха изоставащи на "Бернабеу" в 23-тата минута, когато Адриан изведе гостите напред в резултата.

С голове на Начо и Гарет Бейл преди почивката обаче Реал обърна, а попадението на уелсеца бе истинска наслада за окото - с фалцов удар по диагонала в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Рубен.

Отново Бейл и Лука Модрич с красив удар от границата наказателното поле в началото на второто полувреме направиха 4:1.

Кристиано Роналдо трябваше да чака до 78-ата минута, за да се разпише, като преди това на няколко пъти пропусна удобни възможности, при една от които от около седем-осем метра не успя да намери очертанията на вратата.

Каземиро прати прекрасна топка в наказателното поле, оставяйки Роналдо сам срещу Рубен и португалецът нямаше как да пропусне от подобна позиция, отбелязвайки петия гол за Реал.

Шест минути преди края Роналдо вкара още един за 6:1, засичайки с глава центриране на Лукас Васкес. При попадението Кристиано бе закачен с крак от защитник на Депортиво и получи аркада, която въпреки че не изглеждаше сериозна, извади португалеца от игра няколко минути преди края на мача.

Крайното 7:1 оформи Начо, като така и той, по подобие с Бейл и Кристиано, вкара втория си гол в мача.

Карим Бензема се завърна възстановен от контузията в бедрото и влезе като резерва в последните 25 минути, но отново не успя да се разпише и бе посрещнат с освирквания от феновете на "Бернабеу".

Това беше първа победа за Реал в Ла лига от 9 декември насам. Оттогава "белите" записаха загуби от Барселона и Виляреал и равенство със Селта.

С успеха Реал има 35 точки и отново се завърна на четвъртата позиция, но остава на цели 16 точки зад лидера Барселона. За Депор това бе четвърто поражение в последните пет мача, а отборът остава в зоната на изпадащите с едва 16 точки от 20 мача.