Юнайтед най-сетне прескочи шестото място с успех над Мидълзбро

Голмайсторите за Юнайтед днес: Фелайни, Лингард и на заден план Валенсия. Техните голове бяха достатъчни за победата, изкачила най-сетне отбора над шестото място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 при гостуването си на Мидълзбро на „Ривърсайд" в среща от 28-ия кръг на Висшата лига.

Така „червените дяволи" най-сетне прескочиха шестото място в класирането, което заемаха още от октомври, и изпревариха Арсенал на петата позиция. В същото време Мидълзбро успя да отбележи във Висшата лига, което не им се беше случвало от 31 януари.

През първия половин час от срещата Виктор Валдес направи важни спасявания, за да опази суха мрежата на домакините след удари на Рашфорд на два пъти и веднъж на Валенсия при добавка. Давид Де Хеа също показа класа и извади шут на Гастон Рамирес.

В 30-ата минута Ашли Йънг центрира в наказателното поле, Маруан Фелайни се пласира на далечната греда, надскочи Фабио да Силва и с глава откри резултата - 1:0 за Юнайтед.

В 41-ата минута Валдес още веднъж спаси удар на Рашфорд, но през второто полувреме вече нямаше какво да направи срещу един страховит шут на Джеси Лингард. В 62-ата минута Лингард получи твърде много пространство от защитата на Мидълзбро и изстреля топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 2:0.

При този резултат мачът изглеждаше решен, но домакините успях да се върнат в 77-ата минута с гол Руди Гестед отблизо след разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи".

Подхлъзване на Виктор Валдес в 93-ата минута позволи на Антонио Валенсия да вкара последния гол в мача за крайното 3:1. Манчестър Юнайтед събра 52 т. и се доближи само на три от четвъртия Ливърпул, който има и мач повече. Мидълзбро продължава да е предпоследен с 22 т.