5 извода след Челси – Ливърпул

5 извода след Челси – Ливърпул Снимка: getty.com
1. Ливърпул надхитри Челси. Истината е, че дори и гостите да водеха с 2:0 на почивката, през първата част разликата в представянето на двама отбора не беше чак толкова голяма. Да, „червените“ пресираха повече, но ако не беше детинската грешка на противника и класното попадение на Хендерсън, резултатът щеше да е по-различен. Снимка: getty.com
2. „Не трябваше да спираме“. Това бяха думите на Юрген Клоп след двубоя и едва ли някой би се усъмнил в твърдението му. През второто полувреме футболистите му спряха да играят по начина, който им носеше успех и се поддаоха на инстинкта да запазят резултата, а имаха сили да сложат точка на спора дори след час игра. Снимка: getty.com
3. Закъснели смени. Антони Конте закъсня със смените и затова Челси не се добра дори до точка. Противникът спря яростно да атакува на скорост и това беше идеален момент за ответен удар, който обаче бе изпуснат. Диего Коща записа дежурния си гол и даде импулс на своите, но трябваше свежите сили от скамейката да дойдат по-рано. Снимка: getty.com
4. Завръщането на Давид Луис е добра новина. Имаше много спор по темата и част от привържениците не го искаше обратно, но класата му въобще не подлежи на съмнение. При първия гол не той, а Гари Кейхил сгреши, а бразилецът нямаше пропуск в играта си през целия мач. На всичкото отгоре беше част и от повечето опасни положения на тима си, отправяйки няколко удара с глава към вратата на Миньоле от статични положения. Лошото в това партньорство в сърцето на отбраната е, че никой от двамата не е лидер тип Джон Тери, който да командва защитата, а това носи със себе си главоболия. Снимка: getty.com
5. Идеите на Челси свършват бързо. „Сините“ опитваха почти едно и също през целия мач, а към подобна тактика класните противници свикват. Отборът не предложи нещо различно, което да изненада Ливърпул, и затова закономерно загуби. Снимка: getty.com

Челси и Ливърпул дадоха началото на 5-ия кръг във Висшата лига, а продукцията, която изнесоха, беше повече от впечатляваща, поне за феновете на „червените“, които триумфираха на „Стамфорд Бридж“ с 2:1.

Тактиката на Клоп проработи, тимът му беше по-настоятелен, доминираше средната линия през първото полувреме и даже накара Н‘Голо Канте да бледнее. Нещо, което беше напълно немислимо през миналия сезон.

Джордан Хендерсън пък смълча сините трибуни с феноменален гол, който беше достатъчен, за да донесе победата и само потвърди тенденцията, че в тима има самочувствие, увереност и настроение, а когото през втората част Челси притисна, гостите направиха нужните смени, за да си осигурят 3-те точки.

Антонио Конте претърпя първа загуба като мениджър на Челси и сега тимът му има 10 точки във временното класиране, колкото и момчетата на Клоп.

Наставникът на лондончани определено ще трябва да си извади поуки, защото ако изключим неориентираната защита при първия гол, който неговите получиха, и брилянтното попадение на капитана на Ливърпул, вина за загубата има и той заради закъснелите си решения.

В галерията може да видите 5 извода, които си направихме след петъчното дерби.