Няма дузпа, има гол: Спорните ситуации от Ел класико

5-те най-спорни момента в Ел класико...
1. Дузпа за Реал?, 2 мин
Две неща са ясни в тази ситуация – Юмтити не играе с топката и докосва крака на Кристиано. Контактът наистина бе минимален и съдията правилно не отсъди дузпа тук. Футболният свят най-накрая трябва да се обедини около въпроса кое е дузпа и кое – не. Ако иска, разбира се. Защото, в противен случай, в подобни ситуации винаги някой ще се чувства ощетен.
2. Лакътят на Марсело срещу Меси, 20 мин
Неделното Ел класико ще остане в историята и с окървавения Лионел Меси. Повторенията показаха, че аржентинецът бе ударен в лицето с лакът от Марсело, въпреки че съдията не отсъди нищо в тази ситуация. Повдигането на ръката от страна на Марсело изглеждаше умишлено, за което бранителят дори можеше да бъде изгонен.
3. Голът на Каземиро, 28 мин
В началото изглеждаше, че Серхио Рамос е в засада при гола на Каземиро, но впоследствие се видя, че Пако Алкасер покрива капитана на „белите“ и попадението правилно бе зачетено.
4. Каземиро отново избегна втори жълт, 45 мин
Бразилецът бе централна фигура в почти всичко по-интересно за Реал през първата част, като именно той вкара и гола за Реал. В 12-ата минута Каземиро получи жълт картон, но точно преди почивката фаулира Меси и можеше да бъде изгонен. Едва ли много биха обвинили Ернандес Ернандес, ако беше показал втори жълт на Каземиро и, като че ли, единственото, което спаси халфа на Реал, бе, че нарушението му дойде точно преди почивката и съдията не искаше да гони футболист още през първото полувреме. Така Каземиро за втори път в рамките на няколко дни избегна втория жълт, както го стори и в реванша срещу Байерн.
5. Изгонването на Серхио Рамос, 78 мин
Глупаво влизане от страна на капитана на Реал. С двата крака напред, директен червен картон. Няма спор, че това бе правилно отсъждане на Ернандес Ернандес, въпреки всички оспорвания на играчите и феновете на „белите“.

Барселона постигна една от най-великите си победи в историята на Ел класико, завръщайки се в битката за титлата след 3:2 на „Сантяго Бернабеу“.

Лионел Меси вкара два гола за каталунците, с което увеличи сметката си на 500 с фланелката на „лос кулес“ и изпреварвайки Алфредо Ди Стефано във вечната голмайсторска листа в Ел класико.

Аржентинецът имаше еднакъв актив с легендата на „белите“ – по 14 – но вече е еднолично начело и по този показател с 16 гола.

Победата изкачи Барселона на първото място в Примера. Каталунците изпревариха Реал, благодарение на по-добрата си голова разлика, но „кралете“ имат да изиграят и мач повече.

Битката за титлата ще бъде жестока и ще се води до самия край, но все още всички сме под въздействието на великия двубой, който изиграха Реал и Барселона в неделя вечер.

И в това Ел класико обаче съдиите не останаха незабелязани и отново имаше редица спорни отсъждания. Ние вадим петте, които заслужават най-голямо внимание.