Челси удари Стоук в края, поведе с 13 точки

18.03.2017, 18:46 (обновена 18.03.2017, 19:25)
Стоук Сити - Челси 1:2

Гари Кейхил донесе успеха три минути преди края на редовното време

Челси надделя с 2:1 в гостуването на Стоук Сити с победен гол на Гари Кейхил малко преди края на мача.

Така тимът на Антонио Конте постигна 22-а победа от 28 мача в първенството дотук и с 10 оставащи двубоя до края е почти сигурен шампион - като има 13 точки преднина пред Тотнъм и Манчестър Сити, които обаче все още не са изиграли своите срещи от кръга.

Срещу Стоук Челси стартира с гол още в 13-ата минута. Уилиан вкара директно от пряк свободен удар след непохватна намеса на вратаря Лий Грант, при която топката мина под плонжа му.

В 30-ата минута Маркос Алонсо можеше да направи 2:0 от чиста позиция, но стреля право във вратаря. В 37-ата минута Гари Кейхил леко подпря Джонатан Уолтърс при центриране, лесно уловено от Тибо Куртоа в наказателното поле. Уолтърс рухна на земята доста престорено, но реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа за домакините и потърпевшият изпълни точно от 11-те метра за 1:1.

През второто полувреме Маркос Алонсо нацели гредата от фаул, а после шут на Педро беше спасен от Лий Грант.

В 87-ата минута след ъглов удар за Челси Давид Луис игра с глава, Ерик Пиетерс изчисти лошо точно на крака на Гари Кейхил и последният вкара от няколко метра с десния крак, за да осигури победата на "сините".

А Стоук завърши и с човек по-малко, тъй като в 95-ата минута Фил Бардсли от домакините беше изгонен с втори жълт картон.

Oще: англия  антонио конте  висша лига  гари кейхил  джонатан уолтърс  дузпа  класиране  лий грант  маркос алонсо  победа  преднина  сините  стоук  стоук сити  уилиан  челси