Луд гол на Депай в 94-тата минута повали ПСЖ

Луд гол на Депай в 94-тата минута повали ПСЖ Снимка: Getty Images

Изключителен гол на резервата Мемфис Депай в 94-тата минута донесе победа с 2:1 на Олимпик Лион над Пари Сен Жермен в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1.

Домакините държаха инициативата през по-голяма част от времето, а парижани бяха без голямата си звезда Неймар, който е контузен. ПСЖ игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Дани Алвеш бе изгонен.

Набил Фекир откри резултата за "хлапетата" още във втората минута с изумително изпълнение от пряк свободен удар. Капитанът на домакините изненада Ареола с директен удар от статичното положение и топката се оказа неспасяема за стража на ПСЖ.

В 35-ата минута Килиан Мбапе също напусна терена с травма към края на първото полувреме след сблъсък с вратаря на Лион Антони Лопеш.

В даденото допълнително време на първата част ПСЖ изравни след бомбен шут на Лейвин Курзава, който засече центриране на Дани Алвеш отдясно.

Именно Алвеш се превърна в главно действащо лице малко след почивката. В 57-ата минута бразилецът извърши безобидно нарушение в средата на терена, съдията беше на път да му даде жълт картон, но Алвеш толкова много се бе ядосал, че изкрещя нещо в лицето на рефера, който не се поколеба и му извади директен червен картон.

Тъкмо когато изглеждаше, че Лион няма да успее да се възползва от численото си предимство и двубоят ще завърши наравно, на сцената излезе резервата Мемфис Депай, който с невероятно попадение в 94-тата минута донесе трите точки за домакините.

Бомбен шут на холандеца извън наказателното поле остави безпомощен Ареола, който дори не помръдна, и така "хлапетата" нанесоха второ поражение за сезона на ПСЖ.

Въпреки загубата, парижани са лидери в класирането с 56 точки. Лион пък се върна на второто място, като вече има 48.