Скука в Манчестър! Грозен мач и две нули | sportcafe.bg

Скука в Манчестър! Грозен мач и две нули

27.04.2017, 23:53 (обновена 28.04.2017, 00:17)
Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:0

Фелайни и Моуриньо си го изкарват на четвъртия съдия след изгонването на белгиеца в 84-ата минута

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед направиха разочароващо 0:0 в отложеното градско дерби на Висшата лига.

На „Етихад" домакините бяха по-активни през повечето време, но бяха твърде неточни пред вратата, докато Юнайтед заложи на предпазлива тактика и стигна до точката, макар че остана и с човек по-малко заради изгонването на Маруан Фелайни десетина минути преди края.

Срещата започна равностойно, но първото положение беше за Сити. В 9-ата минута Агуеро засече центриране на Де Бройне и нацели външната страна на гредата.

В 24-ата минута лошо избиване на Клаудио Браво позволи на Мхитарян да обстрелва вратата му, но арменецът шутира право в стража на Сити.

Във втората половина на полувремето „гражданите" започнаха да доминират и притискаха съперника до края.

Нови положения имаше пред Агуеро на два пъти и пред Стърлинг, като Де Хеа успя да улови по страхотен начин шут на аржентинеца извън наказателното поле.

Шанс да стреля се откри и пред Коларов, но Де Хеа спаси и неговия удар. Точно в края на полувремето центриране на Рашфорд от пряк свободен удар беше засечено от Андер Ерера и малко раздели испанеца от целта.

През второто полувреме Манчестър Сити продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но така и не успя да стигне до гол, а „червените дяволи" изглежда откровено играеха, за да удържат нулевото равенство още преди да останат с 10 души.

Играта се накъса от все по-чести нарушения. В 84-ата минута изнервеният Маруан Фелайни първо направи грубо нарушение срещу Агуеро и получи жълт картон, а веднага след това отново фаулира съперника си, спречка се с него и го удари с глава при спряла игра, за което реферът Мартин Аткинсън нямаше как да не му връчи директен червен картон.

Дълбоко в добавеното време влезлият като резерва Габриел Жезус вкара топката във вратата на Де Хеа, но голът справедливо беше отменен заради засада.

Така двата отбора поделиха точката и продължават жестоката си борба за топ 4 в класирането. Манчестър Сити е на четвърто място с 65 точки, една по-малко от третия Ливърпул, който обаче има и мач повече. Манчестър Юнайтед е пети с 64 т.

Oще: автобус  англия  висша лига  габриел жезус  гражданите  грозен мач  давид де хеа  две нули  дерби  дерби на манчестър  жозе моуриньо  засада  класиране  ман сити  манчестър сити  манчестър юнайтед  ман юнайтед  маруан фелайни  нулево равенство  отменен гол  серхио агуеро  скука  топ 4  червените дяволи  червен картон