Манчестър Сити - Ливърпул е финалът за Купата на Лигата

Сити ще срещне Ливърпул в спор за трофея.

24 часа след като Ливърпул спечели драматично срещу Стоук Сити след изпълнение на дузпи, Манчестър Сити също подпечата финалното си място на "Уембли" в турнира за Купата на Лигата.

"Гражданите" бяха загубили първия мач на "Гудисън" с 1:2 и се оказаха в трудна ситуация, когато Рос Баркли изведе "карамелите" напред в резултата още в 18-та минута на реванша, но с три безответни попадения Сити обърна нещата в своя полза.

След грешка в центъра Баркли успя да се откъсне, напредна до границата на наказателното поле и с хубав удар откри. Отговорът на "гражданите" беше светкавичен. В 24-та минута равенството беше възстановено.

Силва даде хитър пас към Агуеро, чийто удар бе спрян. Топката рикошира и попадна във Фернандиньо, който опита удар, а в стремежа си да му попречи Бейнс отклони топката над собствения си вратар и резултатът стана 1:1.

В 70-та минута Манчестър Сити успя да поведе след спорен гол. Преди Рахийм Стърлинг да подаде към голмайстора Кевин де Бройне топката напусна терена, но реферите не реагираха въпреки протестите на играчите на Евертън.

В 76-ата минута обратът вече беше пълен. Де Бройне центрира отдясно, а Серхио Агуеро засече топката за 3:1, което бе и крайният резултат.