16.04.2015, 07:34 (обновена 16.04.2015, 08:12)

1 от 2 снимки Назад Напред

Суарес

Суарес след двата си гола в Париж.

Луис Суарес оглави наказателната акция на Барселона в Париж - 3:1 над ПСЖ в първи четвъртфинал от Шампионската лита. Уругваецът се подигра два пъти с Давид Луис, мушкайки топката между краката му, а после завършваше виртуозно за втория и третия гол на гостите.

Преди това и Неймар вкара, след като Лионел Меси му подаде и записа 25-а асистенция за сезона. Лео има и 45 гола, с което има пръст в общо 70 попадения на Барса от лятото насам.

Но героят на вечерта бе Суарес. В 67-ата минута той изригна, промушвайки топката през краката на Луис, после се измъкна и от още двама бранители, проправи си път и щутира покрай вратаря Сиригу - гол от нищото, създаден изцяло от упорстрото и инстинкта на уругваеца.

13 минути по-късно Суарес отново измъкна топката, пак я мушна нахално между краката на бразилеца Луис и заби неспасяем завършващ удар в горния ъгъл. Шах и мат - 3:0.

Автогол на Жереми Матио оставя теоретични шансове на парижани, но срещу такава Барса на "Камп ноу" задачата изглежда непосилна.

Първият гол на Суарес бе под номер 1000 за Барселона в евротурнирите и №400 за тима в Шампионската лига.

Шави, влязъл като резерва, записа мач №169 в Европа и мина Паоло Малдини, за да остане сам на върха в тази класация.

"Загубихме от много силен отбор - каза Лоран Блан, треньор на ПСЖ. - Не е оправдание колко много играчи ни липсваха."

Всъщност - би трябвало да е поне обяснение. Парижани играха без наказаните Серж Ориер, Златан Ибрахимович и Марко Верати, без контузения Тиаго Мота, Давид Луис влезе на пожар невъзстановен, след като капитанът Тиаго Силва се контузи още в първите минути...

Съвсем логично ПСЖ загуби у дома, което му се случва за първи път от 34 поредни мача след 2:4 от Апоел (Тел Авив) през 2006 г.

Oще: барселона  давид луис  луис суарес  неймар  пари сен жермен  шампионска лига