Фабрегас осигури на Челси 6 т. преднина, Ливърпул се изравни с Арсенал

Фабрегас напълно оправда титулярното си място и донесе трите точки на Челси Снимка: Getty Images
Фабрегас напълно оправда титулярното си място и донесе трите точки на Челси

Челси постигна минимална, но много ценна победа в гостуването на последния в класирането Съндърланд.

Успехът с 1:0 срещу "черните котки" означава, че Челси вече има 6 точки преднина на върха във Висшата лига заради снощната загуба на Арсенал от Евертън.

Единственият гол за победата на "сините" вкара Сеск Фабрегас към края на първото полувреме. Испанецът се разписа с шут от дъгата на наказателното поле след комбинация с Уилиан.

Още в началото на второто полувреме Съндърланд направи бърза атака, в която участва и реферът и която завърши с удар на Янузай, спасен от Тибо Куртоа.

В 51-ата минута Челси удари греда чрез Уилиан, а в два случая Диего Коста поиска дузпа, но не я получи.

В 93-ата минута Съндърланд имаше златен шанс да изравни. Страхотен удар на Ван Аанхолт след статично положение обаче предизвика спасяването на мача от страна на Куртоа.

Така Челси завоюва десетата си поредна победа и се утвърди на върха с 40 точки.

В същото време Ливърпул далеч по-спокойно достигна до успех с 3:0 в гостуването на Мидълзбро. С два гола на Адам Лалана и един на Дивок Ориги мърсисайдци се качиха на второто място с 34 т., колкото има и третият Арсенал.