Реал вкара 4 за едно полувреме, Роналдо с нов рекорд

Кристиано Роналдо достигна границата от 30 гола в Примера за шести пореден сезон

Реал (Мадрид) продължава победния си ход в Примера и увеличи поредните си успехи на шест.

Тимът на Зинедин Зидан победи Ейбар на „Бернабеу” с 4:0, като и четирите попадения паднаха още през първото полувреме.

Завърналият се в състава Хамес Родригес откри резултата в петата минута, а Лукас Васкес (18`) и Кристиано Роналдо (19`) бързо-бързо направиха резултата класически.

Това бе 30-ия гол за португалеца в Примера, като 31-годишният Роналдо се превърна в първия футболист, който в шест поредни сезона отбелязва 30+ попадения в испанския елит.

Крайното 4:0 оформи Хесе Родригес пет минути преди края на първата част.

С победата Реал временно излезе на втората позиция със 72 точки. Лидер е Барселона със 76, а Атлетико има 70, като и двата тима са с мач по-малко.