Коща попари Юнайтед в края

Коща се разписа в добавеното време.

Челси завърши наравно 1:1 у дома срещу Манчестър Юнайтед в дербито от 25-ия кръг на английското първенство. В първия половин час "червените дяволи" контролираха събитията на терена, но не успяха да достигнат до реално голово положение пред вратата на столичани.

В края на полувремето "сините" опитаха да поведат в резултата, но пропуски направи Диего Коста. През втората част играта отново беше равностойна, но гостите първи успяха да реализират попадение. В 60-ата минута Камерън Бортуик-Джаксън центрира отляво, Уейн Рууни отклони топката към Джеси Лингард, който се завъртя и прати топката в горния ъгъл на вратата на Челси.

Отборът от Западен Лондон опита да изравни, но голям пропуск направи Франсеск Фабрегас. Все пак в първата минута на добавеното време Диего Коста беше изведен сам срещу Давид де Хеа, младият Бортуик-Джаксън не успя да го спре и нападателят остана сам на празна врата, изравнявайки резултата.

В оставащите минути от продължението Рууни и отново Коста имаха шансове да се разпишат и да донесат успяха в полза на някой от съперниците. Диего Коста пък се разписа още в първия си двубой за лондончани срещу Юнайтед.

В средата на втората част защитникът на домакините Курт Зума беше заменен принудително от Гари Кейхил заради тежка контузия в коляното. След това равенство Манчестър Юнайтед е на пето място във Висшата лига с актив от 41 точки, докато шампионът за 2015 година Челси остана на 13-а позиция в класирането със само 30 точки.