#ForcaChape: Челси опази върха след обрат и посвети зрелището на Чапекоензе

Преди първия съдийски сигнал всички на „Етихад“ почетоха с минута мълчание загиналите футболисти от Чепекуензе. Играчите, вкарали трите гола на „сините“, посветиха попаденията на злощастно загиналите си колеги, показвайки траурните ленти, на които пише „Forca Chape“. Снимка: getty

Челси победи с 3:1 като гост Манчестър Сити и по този начин запази лидерството си във временното класиране на Висшата лига. Домакините поведоха след автогол на Гари Кейхил, но Диего Коща, Уилян и Еден Азар осигуриха трите точки на Антонио Конте.

Преди първия съдийски сигнал всички на „Етихад“ почетоха с минута мълчание загиналите футболисти от Чапекуензе. Играчите, вкарали трите гола на „сините“, посветиха попаденията на злощастно загиналите си колеги, показвайки траурните ленти, на които пише „Forca Chape“.

Двата тима започнаха агресивно, открито и с преса на противника в неговата половина. Още в самото начало небесносините имаха претенции за 11-метров наказателен удар, след игра с ръка на Гари Кейхил, но такъв не бе отсъден.

В 25-ата минута Де Бройне достави отлично центриране от статично положение, а топката се озова в мрежата. Оказа се обаче, че голмайсторът Фернандиньо е бил в положение на засада и попадението му бе отменено.

Още в ответната атака лондончани също имаха прекрасна възможност, но Еден Азар, който бе преодолял Куртоа, опита безуспешно да извади успоредна на вратата топка, за да подаде на Педро.

След половин час игра дойде и второто по-спорно положение, когато нескопосано отиграване на Аспиликуета позволи на Агуеро да открадне топката. Аржентинският нападател опита да напредне, но се сблъска с Даивд Луис, падна на земята и така не успя да излезе очи в очи с вратаря на гостите, което породи бурни освирквания по трибуните.

Положенията и пред двете врати продължиха да се редят, но играчите и на двата тима не успяваха да материализират качествените атаки, които изграждаха.

До гол все пак се стигна, след като в 45-ата минута Навас центрира остро от дясно, а Гари Кейхил, който се намираше на близката греда, си вкара автогол, опитвайки се да изчисти топката.

След почивката футболистите на Пеп Гуардиола се хвърлиха да решават мача и бяха много близо да втория гол, но така и не предприеха решаващата крачка.

В 57-ата минута и късметът не бе на страната на „гражданите, когато Де Бройне засече остро извадена топка на метър от опразнената врата, но намери напречната греда. 3 минути по-късно Фабрегас намери с дълъг пас Коща, който овладя на гърди, пребори Отаменди и изравни – 1:1.

Пълният обрат стана факт, когато в 70-ата минута Челси хвана съперника неподготвен с мълниеносна контраатака. Коща подаде в коридор на Уилян, който напредна и с техничен удар по земя в обратния ъгъл вкара. След като се разписа, бразилецът посвети гола си на Чапекуензе.

В последните секунди Еден Азар подпечата победата и първото място във временното класиране след поредна страхотна контраатака на играчите на Конте.

Срещата завърши с неприятни сцени, когато необмислено влизане на Агуеро доведе до сблъсъци между футболистите на двата тима. Аржентинецът получи директен червен картон и преждевременно тръгна към съблекалните. Изгонен бе и Фернандиньо.