ПСЖ отново смачка Монако, на финал е

Пари Сен Жермен не прости на Монако и е фаворит във финала Снимка: Getty Images
Пари Сен Жермен не прости на Монако и е фаворит във финала

ПСЖ разби с 5:0 Монако в полуфинал за Купата на Франция и се класира за финала в турнира.

В началото на месеца парижани надделяха с 4:1 над същия съперник във финала за Купата на Лигата, сега го отстраниха и от другия вътрешен турнир. Двата тима спорят и за титлата в първенството.

Резултатът беше открит в 26-ата минута, когато лоша намеса на вратаря на Монако позволи на Кавани да изведе Дракслер на празна врата и немецът завърши за 1:0.

В 31-ата минута Единсон Кавани вкара с пета за 2:0 след асистенция на Ди Мария. Автогол на Мбае в началото на второто полувреме покачи на 3:0, а в следващата атака Блейз Матюиди оползотвори нова асистенция на Ди Мария за 4:0.

Минута преди края Маркиньос вкара отблизо за 5:0.

На финала на "Стад дьо Франс" ПСЖ е абсолютен фаворит срещу Анже, а мачът е на 27 май.