Сладка загуба прати Юнайтед на финал

Макар и с мъка, Моуриньо докара Юнайтед до финала за Купата на Лигата и може да спечели първи трофей с "червените дяволи" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед е на финал за Купата на Лигата и ще може да спечели първи трофей с Жозе Моуриньо начело.

"Червените дяволи" се класираха след минимална загуба с 1:2 в гостуването на Хъл Сити. Успехът с 2:0 в първия двубой беше достатъчен да ги изпрати на "Уембли" за решителния мач срещу Саутхемптън.

В оспорвания и нервен мач срещу Хъл, за пореден път през този сезон белязан от странно съдийство, Юнайтед трябваше да потрепери за класирането си.

Домакините бяха по-активни в началото и Де Хеа на два пъти боксира силни удари към вратата си. В 35-ата минута Рохо и Фил Джоунс избутаха своите опоненти в наказателното при статично положения и реферът Джон Мос прецени, че това е достатъчно, за да свири дузпа за Хъл.

От 11-те метра Том Хъдълстоун стреля силно в ъгъла и откри резултата - 1:0.

В началото на второто полувреме Манчестър Юнайтед на два пъти имаше претенции за дузпа - първо при съмнително падане на Погба, а после и след откровено изблъскване на Смолинг от страна на Хъдълстоун. Джон Мос остана безмълвен и в двата случая.

В 66-ата минута Юнайтед все пак изравни. Погба се възползва от отклонена от Хъдълстоун топка в наказателното на Хъл и я чукна в ъгъла между краката на Магуайър - 1:1.

Хъл обаче не се предаде и докрай търсеше нови два гола, които щяха да пратят мача в продължения. В 78-ата минута Ниасе стреля с глава и уцели горната греда зад Де Хеа. В 85-ата минута той все пак успя да се разпише и да направи резултата 2:1, засичайки отблизо центриране отдясно.

Така в последните минути "червените дяволи" трябваше да се защитават от натиска на Хъл, но удържаха преднината си в общия резултат.